FAQ

Co muszę wiedzieć, aby sprawnie dokonać rezerwacji terminu skoku?

1. skorzystaj z naszego konfiguratora i skonfiguruj skok, w wybranych przez siebie opcjach, na stronie głównej, to najszybszy sposób dokonania zakupu skoku a następnie zatwierdź wybór.
2. w kolejnym kroku wpisz imię i nazwisko pasażera tandemu i zatwierdź wybór
3. na następnej karcie podaj dane składającego zamówienie:
imię i nazwisko, adres e-mail , numer telefonu ( jeśli wybrałeś opcję z Tandemboxem podaj adres do wysyłki zamówienia i wybierz opcje dostawy)
4. zaakceptuj regulaminy
5. dokonaj płatności

po zaksięgowaniu płatności otrzymasz na podany adres e-mail informacje o złożonym zamówieniu oraz voucher z kodem do dokonania odprawy przed skokiem w tandemie w zakładce CHECK-IN znajdującej się w menu na stronie głównej olimpic-skydive.pl

W jaki sposób zarezerwować termin skoku w tandemie

Aby zarezerwować termin skoku w tandemie, musisz dokonać odprawy przed skokiem w tandemie w zakładce
CHECK-IN umieszczonej w menu na stronie głównej naszego serwisu.
Odprawa przed skokiem w tandemie jest podobna do odprawy CHECK-IN przed lotem samolotem.
W celu dokonania odprawy skopiuj kod swojego vouchera na skok w tandemie i wklej go w przeznaczone do tego pole na stronie check-in, a następnie wybierz opcje, z których chciałbyś skorzystać.
Zapisz zmiany i dokonaj ewentualnej płatności za opcje dodatkowe.
Po zatwierdzeniu wyboru odprawa zostanie dokonana.
Na adres email podany przy składaniu zamówienia zostanie wysłane potwierdzenie dokonania odprawy.
Potwierdzenie dokonania odprawy oprócz informacji porządkowych zawiera ustaloną datę wykonania skoku.
Data skoku może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych czynników niezależnych od operatorów stref zrzutu. Godzina skoku jest ustalana od 48-24 godzin wcześniej po potwierdzeniu przez operatorów warunków atmosferycznych i innych czynników umożliwiających wykonanie skoku.

Jak dojechać do Strefy Spadochronowej Mirosławice?

Strefa zlokalizowana jest na lotnisku Aeroklubu Dolnośląskiego w Mirosławicach. Lotnisko położone jest przy drodze krajowej nr 35 Wrocław-Świdnica, w odległości 15 km od centrum handlowego Aleja Bielany i 25 km od centrum Wrocławia. Komunikacja zbiorowa z dworca autobusowego Wrocław Główny kursuje z częstotliwością co 30 min. Czas dojazdu z dworca autobusowego to ok. 45 min.

W jakich dniach można wykonać skok ze spadochronem w Mirosławicach?

Skoki spadochronowe w Mirosławicach wykonywane są zazwyczaj w sobotę i niedzielę, ale na specjalne życzenie istnieje możliwość wykonania skoku w dowolny dzień tygodnia pod warunkiem telefonicznego ustalenia terminu z wyprzedzeniem.

Czy do skoku w tandemie potrzebne są badania lekarskie?

Do wykonania skoku spadochronowego w tandemie pasażer tandemu nie ma obowiązku wykonywania badań lekarskich.

Czy każdy może skoczyć w tandemie?

Teoretycznie tak, ale nie polecamy skoków spadochronowych osobom cierpiącym na choroby serca, układu krążenia czy kostnego i epilepsję. Skoki wykonujemy z pasażerem do 110 kg.

Jak przygotować się do oddania skoku?

Ubiór pasażera nie powinien krępować jego ruchów. Najlepiej, aby był to strój sportowy. Pasażer dodatkowo otrzymuje kombinezon oraz gogle, w których wykonuje skok. Zalecamy oddanie skoku w czasie około godziny po lekkim posiłku. Nie polecamy zabierania ze sobą biżuterii.

Ile czasu zarezerwować, aby wykonać skok na strefie w Mirosławicach?

Około 60 min. Jest to czas potrzebny na 15-minutowe szkolenie, lot samolotem na wysokość 4000 m oraz skok spadochronowy w tandemie. Konieczne jest przybycie na miejsce skoku z conajmniej 30 minutowym wyprzedzeniem.

Z jakiej wysokości wykonywane są skoki w tandemie w Mirosławicach?

Skoki na lotnisku Mirosławicach wykonujemy z wysokości 4000 m.

Czy skok spadochronowy w tandemie z pilotem jest bezpieczny?

Tandem pilot to doświadczony skoczek spadochronowy , który przeszedł specjalne przeszkolenie do wykonywania skoków tandemowych. Bezpieczeństwo pasażera jest równoznaczne z bezpieczeństwem tandem pilota. Do skoków używamy spadochronów renomowanych firm. Uprząż pasażera posiada atest wytrzymałości obciążeniowej. Używamy tylko sprawdzonego i niezawodnego sprzętu oraz dysponujemy bardzo nowoczesnym samolotem przystosowanym do skoków spadochronowych. Spadochron wyposażony jest w automat spadochronowy AAD, który w przypadku awarii spadochronu głównego otworzy spadochron zapasowy. Więcej przeczytasz w zakładce: BEZPIECZEŃSTWO.

Czy skok można oddać w każdych warunkach pogodowych?

Nie, pogoda stanowi ograniczenie w wykonywaniu skoków spadochronowych. Decyzję o wykonaniu skoku podejmujemy po wnikliwej analizie warunków atmosferycznych.

Z jakim wyprzedzeniem potwierdzony będzie zarezerwowany przeze mnie termin wykonania skoku?

Termin skoku potwierdzamy na 24 godziny przed skokiem, wtedy mamy największą pewność warunków pogodowych. Jeśli jednak pogoda diametralnie i nieoczekiwanie się zmieni, zostaniesz o tym poinformowany najwcześniej, jak tylko będzie to możliwe.

Dlaczego skok spadochronowy w tandemie tyle kosztuje?

Cena odzwierciedla nieziemskie przeżycia i doznania, jakie daje skok spadochronowy. Zawiera koszty lotu samolotu, amortyzacji spadochronu, wynagrodzenie pilota i tandem pilota. Jeśli się zdecydujesz na skok z filmowaniem i zdjęciami dochodzą do tego koszty skoczka-operatora, który będzie Ci towarzyszył w powietrzu, aby film i zdjęcia były pamiątką na całe życie.