Bezpieczeństwo
na 1 miejscu

Wszystko pod pełną kontrolą

Zanim będziesz mógł wejść do tunelu aerodynamicznego, zostaniesz specjalnie przeszkolony przez tandem-pilota.

Tandem-pilot omówi z Tobą plan skoku i zademonstruje Ci podstawy latania  wyjaśni również , w jaki sposób będzie się z Tobą porozumiewał podczas samego lotu.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Przygotowanie do skoku

Przed wykonaniem skoku nasz tandem pilot odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące skoku, abyś nie miał żadnych wątpliwości i w razie potrzeby udzieli Ci dodatkowych wskazówek.

Po takim przygotowaniu zostaniesz wyposażony w specjalny kombinezon  i gogle, których zadaniem będzie podniesienie Twojego poziomu bezpieczeństwa i komfortu podczas skoku.

Podczas skoku

podczas całego skoku nad Twoim bezpieczeństwem będzie czuwał doświadczony pilot tandemu.  Aby pełnić funkcję  tandem pilota podczas skoku, piloci tandemu przechodzą rygorystyczne szkolenia w zakresie prawidłowej techniki skoku ,a także przeprowadzania właściwych procedur podczas wystąpienia sytuacji awaryjnych.

Wysokość skoku

Minimalna bezpieczna wysokość skoku w tandemie to 2500 m.  Optymalna wysokość skoku to 4000 m. Z takiej wysokości są wykonywanie skoki w Polsce. Skoki z wyższych wysokości są również możliwe jednak wymagają wyższych kosztów do ich zrealizowania. W Olimpic Skydive skoki wykonujemy z 4000 m.n.p.t.