Aerotunel SpeedFly

Strefa w Mirosławicach to nie tylko Olimpic Skydive i skoki ze spadochronem - to centrum sportów lotniczych z tunelem aerodynamicznym włącznie. Otwarty niedawno tunel to doskonała rozrywka dla każdego.

Na Dolnym Śląsku w pobliżu góry Ślęży i Zalewu Mietkowskiego powstał tunel aerodynamiczny SpeedFly, w którym „latać każdy może”. To popularna w wielu krajach świata, w pełni bezpieczna rozrywka, która pozwala poczuć się wolnym jak ptak i doświadczyć emocji takich jak przy skoku spadochronowym, ale bez konieczności przełamywania bariery lęku. Wszystko to dzięki specjalnie generowanym strugom powietrza, które unoszą latających w tunelu na wysokość nawet 15 m.

Tunel SpeedFly jest zlokalizowany przy ul. Lotniczej 8 w Mirosławicach pod Wrocławiem w gminie Sobótka. Lotnisko, na którym mieści się tunel, położone jest zaledwie 30 km od centrum Wrocławia, w pobliżu autostrady A4 i obok drogi krajowej nr 35.   SpeedFly to jedyny w Polsce tunel aerodynamiczny zlokalizowany na strefie spadochronowej i pierwszy tego typu obiekt w południowej Polsce. W najbliższej przyszłości przy ul. Lotniczej 8 w Mirosławicach powstaną także hotel i restauracja.

 strefa1 strefa2 strefa2