Więcej o naszej strefie:

uspa-logoSzkoła Spadochronowa Olimpic Skydive jest członkiem grupowym USPA (United States Parachute Assotiation). OSL Olimpic Skydive jest wpisany do rejestru podmiotów szkolących pod nr 112RPS-04/2014 prowadzonego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Działaność szkoły spadochronowej prowadzona jest na spadochronowej strefie zrzutu Mirosławice na lotnisku Aerokubu Dolnośląskiego.

 

Nasza szkoła zorganizowała szkolenia spadochronowe dla ponad 25 instruktorów spadochronowych, którzy czynnie uczestniczą w prowadzeniu szkoleń spadochronowych na największych strefach zrzutu w Polsce. Jesteśmy członkiem największej, istniejącej od ponad 60 lat, organizacji spadochronowej: UNITED STATES PARACHUTE ASSOCIATION, bazując na jej doświadczeniu naszym klientom zapewniamy bezpieczeństwo i niezapomniane przeżycia oraz nowoczesne metody szkolenia spadochronowego. Organizujemy niepowtarzalne lotnicze imprezy firmowe, dostarczające niezapomnianych doznań wszystkim ich uczestnikom. Bezpieczeństwo oraz zadowolenie  naszych klientów jest dla nas pierwszoplanowym celem działania. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i skorzystania z oferowanych przez nas usług.

Nasza szkoła powstała w 2006 roku, jako jedyna szkoła w Polsce dysponujemy własnym nowoczesnym samolotem do organizowania skoków spadochronowych. Nasza baza mieści się w Mirosławicach koło Wrocławia na lotnisku Aeroklubu Dolnośląskiego. Lotnisko w Mirosławicach poza wspaniałymi warunkami krajobrazowymi pozwala na bezpieczne prowadzenie szkoleń spadochronowych wszystkimi metodami szkoleniowymi takimi jak AFF  S/L, IAD oraz  wykonywanie skoków tandemowych. Ponadto bezpośrednia bliskość autostrady A-4 pozwala na wygodny i szybki dojazd na miejsce. Do prowadzonych przez naszą szkołę szkoleń wykorzystujemy najnowocześniejszy i bezpieczny sprzęt spadochronowy amerykańskich firm: United Parachute Technologies UPT (dawniej Relative Workshop) oraz Performance Designs.

Nasze spadochrony, wyposażone są w automaty  AAD zapewniające  automatyczne otwarcie spadochronu zapasowego w przypadku awarii lub braku reakcji skoczka. Najlepszy sprzęt i jego profesjonalny serwis maksymalnie minimalizuje ryzyka związane z uprawianiem sportu spadochronowego.
Dla instruktorów oraz studentów naszej szkoły od 2005 roku pod nazwą "Flying Expedition"  zorganizowaliśmy, na terenie USA, spadochronowe obozy szkoleniowe obejmujące naukę latania w tunelu aerodynamicznym. Po szkoleniu odbytym w tunelu nasi studenci w praktyce mają możliwość zastosowania nowo nabytych umiejętności podczas skoków wykonywanych na amerykańskich strefach zrzutu.

W OSRODKU PROWADZONE JEST SZKOLENIE:

do uzyskania licencji i uprawnień do nich wpisywanych wg programów szkolenia  USPA:
- do licencji A,B,C,D – FAI
- do Coach , IAD , S/L  , AFF – I , T/I

do uzyskania uprawnień polskich wg programów szkolenia zatwierdzonych przez Prezesa ULC:
1)  szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego (PJ) z uprawnieniem klasy wyszkolenia B. Szkolenie metodą na linę (SL),
2)  szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego (PJ) z uprawnieniem  klasy wyszkolenia B. Szkolenie metodą AFF,
3)  szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego (PJ) z uprawnieniem klasy wyszkolenia C
4)  szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego (PJ) z uprawnieniem klasy wyszkolenia D,
5) szkolenie do uzyskania uprawnień TANDEM wpisywanego do świadectwa kwalifikacji PJ(D),
6) szkolenie do uzyskania uprawnień instruktora spadochronowego INS,
7) szkolenie do uzyskania uprawnień instruktora INS(SL),
8) szkolenie do uzyskania uprawnień instruktora INS(AFF),
9) szkolenie do uzyskania uprawnienia instruktora spadochronowego INS(TANDEM)”

OSL OLIMPIC Skydive